OzoMan Śląsk

settings_phone INFOLINIA

32 / 7 460 460

OZONOWANIE MIESZKANIA

SKUTECZNOŚĆ OZONU

OZONOWANIE KONTRA
WIRUSY I BAKTERIE

Działanie ozonu na wirusy i bakterie


Wirusy były najwcześniejszą formą życia na ziemi, są to najmniejsze mikroorganizmy znacznie mniejsze od bakterii. Różnią się one od większości mikroorganizmów tym że posiadają jeden rodzaj kwasów nukleinowych DNA lub RNA. Kwas nukleinowy jest im niezbędny do rozmnażania, ale są one niezdolne do reprodukcji poza żywa komórką. Wirusy są bardzo małymi cząsteczkami zbudowanymi z kwasu nukleinowego, otoczonego płaszczem białkowym zwanym kapsydem którego zadaniem jest ochrona kwasu nukleinowego przed czynnikami zewnętrznymi. Niektóre z nich są również pokryte osłonką na powierzchni której mogą występować kolce jak w przypadku wirusa grypy kolce te ułatwiają wnikanie wirusa bezpośrednio do komórek. Dzielimy je na dwie grupy pod kątem rodzaju kwasu nukleinowego, do wirusów DNA zaliczamy wirusa ospy wietrznej, opryszczki, cytomegalii, mononukleozy, chłonniaka oraz inne. Z kolei do grupy wirusów RNA zaliczamy wirusy typu hiv, aids, wirusa grypy, koronawirusa, ebola, polio i retrowirusy.

Ozonowanie przeciwko wirusom

Ozonowanie niszczy wirusy rozpraszając ich kapsomery i uszkadzając wirusowe kwasy nukleinowe, a przy odpowiednich stężeniach także zewnętrzną białkową powłokę poprzez jej utlenienie. Badania dowodzą że ozonowania skutecznie radzi sobie z wirusami osłonowymi jak i wirusami nagimi. Przy wirusie bez osłonowym, ozon wchodzi w reakcje z białkami kapsydu i ich aminokwasami. Podczas kontaktu tworzy wodorotlenki i wirusy tracą ochronę przed stresem oksydacyjnym. W przypadku wirusów osłonowych takich jak koronawirus ozon rozbija cząsteczki lipidowe w miejscu ich wiązań, a gdy osłona wirusa ulegnie fragmentacji kwas nukleinowy traci swoje właściwości. Wirusy w tym covid są czułe na ozonowanie i już przy dolnych limitach stężeń dezynfekcyjnych doprowadzamy do ich usunięcia.


SZYBKA WYCENA OZONOWANIA

Aktualizacja artykułu 29.08.2020r

Działanie ozonu na grzyby i pleśnie


Grzyby i pleśnie są to mikroorganizmy o bardzo małym rozmiarze, niewidoczne dla człowieka gołym okiem, dopiero w formie szerokiego nalotu w swojej już rozbudowanej formie są widoczne bez użycia mikroskopu. Grzyby ujawniające się w postaci nalotów nazywane są potocznie pleśniami, jedynie niewielka część grzybów tworzy okazałe i widoczne grzybnie. Grzyby są niebezpieczne z tego względu że wiele osób cierpi na alergie i choroby układu oddechowego, zarodniki grzybów są najliczniejszą grupą cząstek biologicznych w powietrzu stąd osoby wyczulone i podatne na choroby mogą ulegać szybkim podrażnieniom i uczuleniom. Grzyby są także częstym powodem zapleśniałych ścian w wilgotnych pomieszczeniach co w dalszym etapie prowadzi do nieprzyjemnego zapachu stęchlizny. Może on się pojawiać w źle wentylowanych i niedogrzewanych mieszkaniach jak również może dobiegać z układów klimatyzacji które dawno nie były czyszczone ani ozonowane przez co ich użytkowanie nie jest do końca bezpieczne dla naszego zdrowia.

Ozonowanie przeciwko grzybom i pleśniom

Działanie ozonu w kontakcie z pleśniami i grzybami nie tylko niszczy ich już powstałą formę ale usuwa także zarodniki grzybów i ich formy przetrwalnikowe a tym samym skutecznie neutralizuje zapachy przez nie wytwarzane. W celu skutecznego odgrzybienia pomieszczenia należy najpierw usunąć mechanicznie źródło powstawania grzybów i pleśni czyli najczęściej jest to jednoznaczne z usunięciem powodu wilgoci w pomieszczeniu oraz usunąć i dobrze wyskrobać zagrzybiałą część ściany aby następnie na otwartą jej część przed dalszymi pracami remontowymi doprowadzić ozon. Gaz ten ma właściwości głęboko penetrujące i jest w stanie dotrzeć wgłąb ściany dlatego dobrze ozonowanie przeprowadzić jeszcze przed pracami typowo wykończeniowymi które zamkną strukturę ściany.


SZYBKA WYCENA OZONOWANIA

Aktualizacja artykułu 29.08.2020r

OZONOWANIE KONTRA
GRZYBY I PLEŚNIE

OZONOWANIE KONTRA
ROZTOCZA I ALERGENY

Działanie ozonu na roztocza i alergeny


Roztocza i alergeny są powszechne w naszym codziennym środowisku, żyją one głównie w kurzu domowym. Objawy astmy oskrzelowej i jej powiązanie z roztoczami jest znane już od dawna. Głównym typem roztoczy które najbardziej doskwierają osobą podatnym na alergię to te występujące w kurzu domowym i właśnie na nich najbardziej skupiają się alergolodzy. Występują one w kurzu pochodzącym z łóżek, mebli tapicerowanych oraz podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych. Głównym pożywieniem dla roztoczy kurzu domowego jest złuszczony naskórek ludzki oraz zwierzęcy. Poprzez swoją adaptację do temperatury pokojowej mają idealne warunki rozwoju w pomieszczeniach mieszkalnych w których temperatura oscyluje w granicach 20c i jest ona idealna do rozwoju roztoczy. Zmiany pory roku i związanej z nią wilgotności również ma wpływ na rozwój roztoczy i najwięcej ich spotykamy wczesnym latem oraz jesienią. Występują one w miejscach w których poza pokarmem mają też schronienie w postaci dywanów, pluszowych zabawek, zasłon.

Ozonowanie przeciwko roztoczom i alergenom

Roztocza kurzu domowego zaliczane są do grupy saprofitów, czyli mikroorganizmów odżywiających się martwą i złuszczoną materią organiczną pochodzenia ludzkiego oraz odzwierzęcego. Roztocza występują więc tam gdzie najczęściej przebywamy, śpimy czy chodzimy na bosaka. Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnym w znacznym stopniu eliminuje roztocza z naszego otoczenia ponieważ już niewielkie stężenie ozonu zabija roztocza oraz usuwa ich pokarm co przekłada się na dalsze ograniczenie ich rozmnażania. Dla osób cierpiących na alergię lub astmę zalecane jest wykonywanie cyklicznego ozonowania mieszkania szczególnie w okresach wzmożonego rozwoju tych alergenów czyli najlepiej dwa razy w ciągu roku, kiedy warunki do rozwoju są najbardziej sprzyjające czyli wczesnym latem oraz jesienią.


SZYBKA WYCENA OZONOWANIA

Aktualizacja artykułu 29.08.2020r

GALERIA OZONOWANYCH POMIESZCZEŃ

Ozonowanie pomieszczeń OzoMan

CHILLI-GROUP

KRZYSZTOF TRELA


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 32 / 7 460 460

mail. biuro@ozoman.pl


ADRES FIRMY

41-709 Ruda Śląska

Gen. Hallera 18A


ZAPRASZAMY

PN. - PT. od 09:00 do 18:00

SB. od 10:00 do 13:00


image/svg+xml

UWAGA MAMY AKTUALNIE ROK

Twoja przeglądarka przestała być aktualizowana w 2015r

Ze względu bezpieczeństwa strony, oraz zapewnienia jej prawidłowego funkcjonowania
prosimy o korzystalie z aktualnych wersji przeglądarek takich jak CHROME i FIREFOX


POBIERZ AKTUALNĄ WERSJĘ PRZEGLĄDARKI : CHROME
POBIERZ AKTUALNĄ WERSJĘ PRZEGLĄDARKI : FIREFOX